רשת מעגלים משולבים

מתוך פרדס חנה - כרכור
קפיצה אל:ניווט, חיפוש

רקע כללי

קהילת מעגלים משולבים פועלת בפרדס חנה-כרכור מזה מספר שנים ומאחדת פעילים בעלי עשייה רבת שנים בישוב.

חברי הקהילה הבאים ממגוון רב של תחומי עיסוק, גיל ומצב משפחתי, פועלים בשיתוף פעולה על מנת לקדם את איכות החיים בישוב ולהרחיב את החיבורים ושיתופי פעולה בין הקהילות והמעגלים השונים בתוך הקהילה בפרדס חנה כרכור והיישובים המקיפים אותה.

קהילת מעגלים משולבים נקראת על שם ארגון מעגלים שפעל בפרדס חנה בראשית שנות ה 2000 ובמסגרתו פעלו מאות מתנדבים במעגלי סביבה, קליטת עלייה ושיפור איכות החיים ביישוב.

קהילת מעגלים משולבים מאחדת את הוותיקים שהיו חלק מארגון מעגלים הותיק שפעל במושבה בתחילת שנות ה 2000, יחד עם צעירים המביאים את הפלטפורמות הדיגיטליות לתמיכה קהילתית וביחד נוצר תמהיל מרתק  המאפשר יצירת מפגשים ומיזמים בהם אפשר להיפגש באמת, לפגוש בעיניים, להקשיב, לגעת, לחבק, לעזור, להיות יחד, ליצור יחד, להתארגן יחד. להעניק כפי יכולתם ולקבל את צורכיהם, להיות שייכים, שותפים ולהיות השינוי שאנחנו רוצים ליצור בעולמנו.

תחומי פעילות

עריכת אירועים ומפגשים קהילתיים שמטרתם ליצור חיבורים ושיתופי פעולה בתוך הקהילה וגיבוש הקהילה.

השיקשוק - יריד חודשי המתקיים באופן קבוע בואדי במרכז המושבה

אירועי תרבות  - פסטיבל דרך הנדיב - למעלה מ-200 אירועי תרבות יצירתיים ומגוונים – מוזיקה, תיאטרון, פרפורמנס, קרקס, קולנוע, אמנות, סיורים, סדנאות, הצגות ילדים, מסיבות רחוב, סטנדאפ, ליצנות ועוד מוגשים לכלל הציבור כמתנה, מתוך עקרונות של אחריות, יצירה, יוזמה וקהילתיות."ישראלי בפרכור" מפגשי קולנוע עם יוצרים מקומיים.

הקמת מיצבים ומייצגים במרחב הציבורי יחד עם התושבים.

הקמה ותחזוקה של פלטפורמות דיגיטליות ליצירת חיבורים בקהילה - קבוצות  שכונתיות, קבוצות סביב תחומי עניין, קיימות ומפגשים קהילתיים כגון קבוצות "מחוברות"  ליצירת מפגשי חברות, תמיכה ושיתוף על מנת לחזק שכנות ויחסי קהילה מקומית הנתמכות ברשת קבוצות ווטסאפ. נפגשים באמת- ארוחות משותפות בבתים פרטיים ושטחים ציבוריים לשיתוף מזון וחיבור בין אנשים.

טיפוח המרחב הציבורי הירוק וקידום חקלאות עירונית, על ידי עבודה והתנדבות בגינות ויערות מאכל קהילתיים ושימור אתרי טבע עירוני. על מנת לשמור על סביבה ירוקה וליצור מרחבי מפגש קהילתיים על ידי ולמען הקהילה

הקהילה מקיימת ארועי נטיעות, סיורי טבע עירוני, ליקוט ושימור זרעים של מינים מקומיים וזריעתם בחצרות ובשטחים הפתוחים בישוב.

תמיכה והנגשת ידע בגינון וחקלאות מקיימת ופרמקלצ'ר - קומפוסטרים אישיים ושכונתיים, מפגשי "הרבה ידיים" שהם התגייסות להקמת גינה או פרוייקט בבתי התושבים או בחצרות בתים משותפים.

שימור המורשת והנגשת ההיסטוריה המקומית - דרך סיורים חודשיים, מפגשים עם וותיקים ופעולות שימור תמונות ומסמכים.

עידוד החלפת חפצים ויד2 לצמצום פסולת והנגשת חפצים לאוכלוסיות מגוונות על ידי ספריות רחוב וספסלי נתינה, מעגלי מתנות, תחזוקת מחסן שיתוף חפצים קהילתי, ארועי תיקונים וקבוצות וואטסאפ מקומיות ייעודיות. פרויקט "ריהוט חוזר" להפחתת כמויות הפסולת הגושית (ריהוט וחפצים) ההולכת להטמנה העברתם למי שצריך בקהילה.

הצלת מזון ועודפי מזון - לשיפור הביטחון התזונתי וצמצום פסולת על ידי תחזוקה של מרכזי חלוקה של עודפי מזון ושינוע עודפי מזון אליהם. שיתוף עודפי מזון עם מי שזקוק להם בקהילה.

קידום תחבורה בת קיימא, שבילי אופניים.