שיחה:שבילי אופניים

מתוך פרדס חנה - כרכור
קפיצה אל:ניווט, חיפוש

כותבת רווית חביב:

שבילי אופניים בטוחים ברחבי המושבה

אנחנו לא צריכים להמציא את הגלגל... וזה לא ממש מצחיק. לא להרים את התוכנית הזו על נס , בעידן שאנו חיים, זה עצמו כבר מעיד על נחשלות. אופניים לא מזהמים. מעודדים פעילות בריאה. מפחיתים רכבים בכביש. מאפשרים מרחב להולכי רגל ולתחבורה ציבורית. עיקרי הדברים כבר כתובים ומנוסחים בתוך "התוכנית לתחבורת אופניים עירונית בפרדס חנה-כרכור"

שבילי אופניים

שבילי האופניים יתוכננו בהתאמה לנספח התנועה, הנספח הנופי והנספח המשולב כמנחים לתכנון, על פי העקרונות הבאים: א. רציפות לכל אורך השביל בין נקודות מוצא ויעד משמעותיות; ב. נראות, שילוט והפרדה מהתנועה המוטורית; ג. שילוב בשטחים הפתוחים של היישוב; ד. קישור בין מרכז המושבה לשכונות השונות; ה. קישור למבני ומוסדות הציבור המרכזיים, בפרט מוסדות חינוך יסודי ותיכוני; ו. קישור לאזורי התעסוקה העיקריים ולמרכזי תחבורה, כולל תחנות רכבת; תחבורה נספח תנועה נספח 14:18:27 22/02/2015 353-0138586 תכנית 8 ז. קישור לשטחים הפתוחים והחקלאיים בהיקף היישוב.

חניית אופניים מתקני חניה לאופניים

א. יש להקצות שטחי חניה בצמוד לשימושי הקרקע המאפשרים גישה לרוכבי אופניים. ב. מיקום מתקני הקשירה יהיה ברצועת השירות במדרכה. ג. לא יותקן מתקן קשירה בתחום רצועת התנועה להולכי רגל. ד. בהיעדר מקום יש להפקיע מקום אחד של חנית רכב למטרה זו.

ה. במרכז המושבה יוקצו לכל הפחות 220 מקומות חניה לאופניים, ולכל היותר 358. השטח שיוקצה לחניית אופניים הינו בהיקף כולל של 448-868 מ"ר )לפי 6 מ"ר לזוג(.

דיבורים... דיבורים... הגיע זמן לפעול. לא להרים את הפרוייקט המתבקש הזה, זו מדיניות כושלת המעידה על חברה נחשלת. משתרכת מאחור, מעוכבת התפתחות, חלשה. מלבד תא, עיריות כמו נתניה ואשדוד רמת גן וכפר סבא ולא מסתפקות רק בתוכניות יפות, אלא גם מקדמות דברים בשטח.

אתם יכולים להפוך את היום הזה מעוד יום של דיבורים ליום של מעשים.

אורי (שיחה) 10:02, 1 בנובמבר 2019 (IST)